W roku akademickim 2017/2018 uruchamiamy kurs języka angielskiego prawniczego TOLES, który przygotowuje do egzaminu Test of Legal English Skills.

Zajęcia prowadzone będą przez mgr Ewę Kołakowską  ( starszy wykładowca SJO UŁ ), w następujących terminach:

grupa 1  wtorek/czwartek 14.45-17.00 w Budynku Wydziału Prawa i Administracji sala  0.04

grupa 2  wtorek/czwartek  17.00-19.15 w Budynku Wydziału Prawa i Administracji sala 0.04

Wszelkie informacje na temat kursu w sekretariacie , numer tel. 635-52-72

Serdecznie zapraszamy!!!

 

SZANOWNI PAŃSTWO, uprzejmie informujemy, iż:

 

15.09 br. UWAGA!!! Zmiana godziny egzaminu poprawkowego z j. rosyjskiego na g. 13:00

Wszystkie egzaminy poprawkowe (wszystkich Wydziałów i poziomów)
z języka rosyjskiego mgr A. Iwaniec i mgr J.Wójtowicz-Szymańskiej odbędą się 25.września o godz. 13:00 w sali D.310 na Wydz. Ek-Soc przy ul.POW 3/5

 

 

 

 UWAGA!!!

 

 

 

Wsparcie dla Pomorza – Ty też możesz pomóc!

 

Uniwersytet Łódzki włącza się do akcji pomocy dla mieszkańców gmin, które zniszczone zostały przez ostatnią nawałnicę na Pomorzu. Nasza uczelnia również poniosła straty, częściowo zniszczona została nasza Stacja Terenowa w Suszku, ale jest to niczym wobec tragedii osób, którym żywioł zabrał dorobek życia.

 

Polacy okazali się po raz kolejny niezastąpieni w krytycznych sytuacjach – na Pomorze popłynęła ogromna fala pomocy, ale wsparcie wciąż jest potrzebne. Dlatego apelujemy do Państwa o najmniejszą choćby pomoc dla ofiar nawałnicy. Sami dwukrotnie zawoziliśmy już dary dla mieszkańców. Nasi pracownicy pomagali również porządkować zniszczone tereny.

 

Obecnie prowadzimy zbiórkę zestawów szkolnych (plecak, zeszyty, przybory do pisania), których potrzebują dzieci z kilku miejscowości w zniszczonych gminach. Zestawy można przynosić do Centrum Promocji UŁ przy ulicy Piramowicza 3 (pok. 7) lub do portierni Rektoratu UŁ (ul. Narutowicza 68).

 

Zachęcamy również do wsparcia pieniężnego, za pośrednictwem kilku instytucji, które prowadzą oficjalne zbiórki. Pieniądze wpłacać można na następujące konta:

 

Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Rytla i Okolic – „Naszym Dzieciom”

Nr rachunku 30 8147 0002 0008 1953 2000 0010. Koniecznie z dopiskiem „NAWAŁNICA”.

 

Gmina Chojnice “Pomoc dla poszkodowanych przez nawałnicę”

Nr rachunku: 46 8162 0003 0000 1531 2000 0070 - w tytule należy wpisać NAWAŁNICA.

 

W ramach zbiórki Caritas Polska można wysyłać SMS o treści WICHURA na numer 72052. Chcący wesprzeć mogą też dokonywać bezpośrednich wpłat na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 w tytule wpisując to samo hasło.

 

Osobną akcję pomocy prowadzi też Polski Czerwony Krzyż za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

 

ZACHĘCAMY TAKŻE DO ZAPOZNANIA SIĘ Z ULOTKĄ w formacie PDF zamieszczoną
u dołu strony i prosimy o rozesłanie jej wszystkim, którzy mogą wesprzeć naszą akcję!

 

 


 

 

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą pozycją Wydawnictwa UŁ do nauki języka angielskiego przygotowaną przez Studium Języków Obcych UŁ we współpracy z Wydziałem Biologii i Ochrony Środowiska UŁ. „Environmental Issues” - autorstwa Pani Doroty Dziuby  wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na specjalistyczne teksty do nauki języka angielskiego dla studentów wyższych uczelni.      POLECAMY !    (Szczegóły na w zakładce - PROGRAMY NAUCZANIA)

  

Nr naszego konta bankowego do wpłat należności za  kursy pozaprogramowe z języków obcych:
Studium Języków Obcych Uniwersytetu Łódzkiego  

nr 30 1240 3028 1111 0010 1143 6060  

należy dopisać za jaki kurs jest to wpłata oraz imię i nazwisko słuchacza, a  następnie niezwłocznie przesłać na e-mail : dorota@uni.lodz.pl lub dostarczyć do Studium kopię dowodu wpłaty

  

 

U W A G A !!!  

K U R S Y   P O Z A P R O G R A M O W E
D O K S Z T A Ł C A J Ą C E

Jak co roku placówka nasza zorganizuje pozaprogramowe odpłatne kursy dokształcajace języków obcych na poziomie podstawym, średniozaawansowym oraz specjalistyczne w zakresie  terminologii ekonomicznej, biznesowej i prawniczej.  Na życzenie studentów skłonni jesteśmy zorganizować każdy inny kurs.

Zapisy w Studium  tel. 42 635 52 72 42 665 51 14 lub e-mail: dorota@uni.lodz.pl
Osoby zainteresowane kursem powinny pobrać formularz zgłoszeniowy (doc) lub  formularz zgłoszeniowy (pdf) i po wypełnieniu przesłać go  na powyższy e-mail

 

Koszt kursu w zależności od  ilości godzin zajęć  tygodniowo (od 2 do 6 godzin lekcyjnych)

" Im więcej znasz języków, tym bardziej jesteś człowiekiem " hasło Komisji Europejskiej więc i Ty pomyśl o dobrej znajomości języka obcego.

 

Studium Języków Obcych Uniwersytetu Łódzkiego w roku akademickim 2017/2018 organizować będzie pozaprogramowe kursy językowe dla studentów UŁ z języków :  

 • Angielskiego na poziomie zaawansowanym przygotowujące do certyfikatu BEC Vantage i BEC Higher po 6 godzin lekcyjnych tygodniowo. Kurs jest szczególnie  polecany studentom Wydziałów Ekonomiczno-Socjologicznego oraz Zarządzania. 

 • Angielskiego na poziomie średnio-zaawansowanym B1 przygotowujące do certyfikatu BEC Preliminary – po 4 godziny lekcyjne  tygodniowo. 

 • Angielskiego na poziomie początkowym A1 lub wyższym  w zakresie języka ogólnego 2 godziny tygodniowo

 • Kurs języka angielskiego prawniczego  -  6  godzin lekcyjnych  tygodniowo - przygotowujący do egzaminu Test of Legal English Skills ( www.toleslegal.com) na poziomie Higher i Advanced . Osoby, które zdadzą egzamin otrzymują certyfikat  z Global Legal English Centre, Durham, Anglia.  Kurs jest / prowadzony przez lektorów SJO UŁ  Jego adresatami są studenci Wydziału Prawa i Administracji oraz   środowisk- prawniczych w naszym mieście

  Studium jest Autoryzowanym Centrum Egzaminacyjnym TOLES

 • Niemieckiego na poziomie  A1 lub wyższym  w zakresie języka ogólnego

 • Francuskiego na poziomie  A1 lub  wyższym  w zakresie języka ogólnego  

 • Włoskiego na poziomie  A1 lub wyższym  w zakresie języka ogólnego

 • Hiszpańskiego na poziomie  A1 lub wyższym w zakresie języka ogólnego

 • Rosyjskiego na poziomie zaawansowanym przygotowujący do międzynarodowego  certyfikatu „ Biznes Kontakt"

 • Portugalskiego na  poziomie  A1 lub wyższym w zakresie języka ogólnego

 • Chińskiego na poziomie początkowym i zaawansowanym zakresie języka ogólnego -  jedyny kurs  nieodpłatny dla studentów Uniwersytetu Łódzkiego 

 • oraz inne kursy na zamówienie w zakresie języków angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego, portugalskiego, chińskiego oraz łaciny.

 

Gwarantujemy :

 • wysoko wykwalifikowanych specjalistów naszej placówki prowadzących zajęcia

 • materiały kserograficzne gratis

 • niskie ceny

 • możliwość opłat ratalnych w  przypadku kursów 3,4 lub 6 godzinnych

 • bezpłatne  egzaminy próbne

 • pretestingi

 • dogodne terminy zajęć ustalane wspólnie  ze słuchaczami

 • po zakończeniu kursu, na życzenie, wystawiamy zaświadczenia  o jego ukończeniu

 • zdawalność egzaminów wśród słuchaczy, którzy przystąpili do międzynarodowych egzaminów  na  certyfikaty językowe  wynosi powyżej 99%

 

 

UWAGA DOKTORANCI!                   

Doktoranci zainteresowani nauką języka angielskiego w roku akademickim 2016/2017 proszeni są o kontakt z mgr Magdą Dworakowską e-mail -  mdworakowska@poczta.onet.pl