Informacja o konkursie

Z przyjemnością informujemy,  że Studium Języków Obcych Uniwersytetu Łódzkiego wraz ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce IATEFL Poland współorganizowało wojewódzki etapu konkursu krasomówczego – Public Speaking Contest. Tematem tegorocznego konkursu było następujące pytanie: Are we thinking creatures that feel or feeling creatures that think? W konkursie wzięło udział 14-u uczniów szkół podstawowych i średnich z województwa łódzkiego. Szkoły organizują w swoich placówkach etapy szkolne, których laureaci biorą udział w etapie wojewódzkim.

W jury konkursu zasiadali wykładowcy Studium Języków Obcych UŁ: mgr Krystyna Krzemińska, mgr Bożena Miśkiewicz, mgr Rafał Turło.

Laureatami konkursu są:

• Kategoria szkół podstawowych – I miejsce, Laura Szubielak, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dmosinie
  • Kategoria szkół podstawowych – II miejsce, Kaja Kotyniak, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dmosinie
  • Kategoria szkół średnich – I miejsce, Maria Kwiatkowska, I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi
  • Kategoria szkół średnich – II miejsce, Aleksandra Walczykiewicz, I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi
  • Kategoria szkół średnich – III miejsce, Anna Pakuła, I LO im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach

Osoby, które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach będą reprezentować województwo łódzkie w etapie ogólnopolskim w czasie corocznej międzynarodowej konferencji organizowanej przez IATEFL Poland, która w tym roku odbędzie się we wrześniu w Gdańsku.

Konkurs łódzki organizowała mgr Magdalena Dworakowska – wykładowca SJO UŁ i przedstawiciel regionalny IATEFL Poland.